Neler yeni

Hoşgeldiniz!

Bize kaydolarak topluluğumuzun diğer üyeleriyle görüşebilir, paylaşabilir ve özel mesaj gönderebilirsiniz.

Şimdi üye Ol!

Vergi Beyannamenizi Hazırlamak için Muhasebeci Kiralama Zamanı mı?

admin

Administrator
Yönetici
Katılım
24 Mar 2020
Mesajlar
15
Birçok vergi mükellefi, kullanıma hazır veya çevrimiçi vergi yazılımı kullanarak kendi vergi beyannamelerini (Kendin Yap) yapar. Bu yıl vergileriniz için birkaç saatten fazla zaman harcadıysanız, kendinize bu görevi bir muhasebeciye dış kaynak sağlamanın mantıklı olup olmadığını sormanın zamanı geldi. Bu soruları kendinize sorun. Kendi vergilerimi hazırlamaktan hoşlanır mıyım? Belge toplamak ve vergi beyannamelerini hazırlamak için zamanım olacak mı? Vergi beyannamelerini doğru hazırlıyor muyum veya vergilerimi fazla mı ödüyorum? Bir denetimi neyin tetikleyeceğini biliyor muyum?


Aşağıdaki 5 madde, bir muhasebeciye sahip olmanın sizin lehinize olabileceğinin göstergesi olabilir.


1. Daha fazla para kazanıyorsunuz. Ne kadar çok para kazanırsanız, denetlenme şansınız o kadar artar. Geliriniz 200.000 $ 'ın altındaysa, denetlenme olasılığınız yaklaşık% 0,9'dur. Ancak geliriniz 200.000 $ 'ın üzerindeyse, oranlarınız% 3.7'dir ve 1 milyon $' ın üzerindeki geliriniz% 12.5'e yükselir. Eğer IRS sizinle temasa geçerse bir muhasebecinin yanınızda olmasını tercih etmez miydiniz?


2. Bir işiniz var, serbest meslek sahibi veya kiralık mülkleriniz var. Çoğu iş ve kiralık mülk ve sermaye varlıkları üzerinde amortisman adı verilen gider alınır. Çoğu insan "sermaye varlığı" veya amortisman kurallarının ne olduğunu bilmez. Bir vergi muhasebecisi, sermaye varlıklarının ve amortismanın nasıl ele alınacağını bilecektir. İyi vergi muhasebecisi, vergilerinizi en aza indirmenize yardımcı olacaktır.


3. Hisse senetleri veya diğer sermaye varlıklarının satışını beklersiniz. Bir muhasebeci, kazancın normal gelirinizden daha düşük bir oranda vergilendirileceğini planlamanıza yardımcı olabilir ve vergi kaybı hasadı gibi vergileri en aza indirmenin başka yollarını bulmanıza yardımcı olabilir.


4. Çocuklarınızın veya torunlarınızın geleceğini sağlamak istersiniz. Muhasebeciler, ister üniversite tasarrufları için 529 planını düşünün, ister çocuklarınız ve torunlarınız için bir güven oluşturmayı düşünün, vergi ertelenmiş veya vergisiz tasarruflar için hangi araçların kullanılacağını seçmeye yardımcı olabilir.


5. Kendi vergilerinizi yapmak için çok meşgulsünüz. Bir muhasebecinin getirilerini hazırlaması diğer görevlerinizi yerine getirmenizi sağlayacaktır. Formlarınızı ve diğer bilgilerinizi bir araya getirmek için hala zaman bulmanız gerekecektir.


Bir vergi muhasebecisi tutmanın bazı avantajları.


İnsan dokunuşu. Tıbbi geçmişinizi bilen saygın bir aile doktoruna benzer şekilde, bir muhasebeciyle birlikte aile finansal durumunuzu ve gelecekteki hedeflerinizi anlaması için bir ilişki geliştirebilirsiniz. Güney Ürdün'de 20 yılı aşkın bir süredir vergi hazırlayan bir EBM'ye göre, "Bir vergi uzmanı muhasebeci genellikle bir yazılım programının tahmin edemeyeceği değerli vergi tasarrufları önerebilir." Bu tavsiyenin değeri kesinlikle bir vergi uzmanına danışmanın ekstra maliyetini aşabilir.


Yıl boyunca kullanılabilir. Muhasebeci ofislerin çoğu tüm yıl açıktır ve sadece vergi sezonunda değil, yıl içinde başka zamanlarda da ortaya çıkan önemli soruları cevaplayabileceklerdir.


Zaman kazanın. Karmaşık iş ve yatırım meselelerine sahip olan mükellefler kendi vergilerini hazırlama yeteneğine sahip olabilirler, ancak zamanlarına değer mi? Bir vergi muhasebecisi vergi sistemine çok aşinadır, vergi mükelleflerinin saatlerce araştırma yapmasını gerektirecek görevleri hızlı ve zahmetsizce tamamlayabilir. Yoğun vergi dışı profesyonel vergi mükellefleri için, zamanları genellikle uzmanlık alanlarında para kazanmak için daha iyi harcanabilir. Vergi durumunuz açık olsa bile, bir vergi muhasebecisine katılmak zamanınızı ve stresinizi kurtaracaktır.


Sonuç olarak, vergilerinizi yazılımla kendiniz yapmaya veya bir vergi muhasebecisini işe alma kararı kişisel bir karardır. Vergi koduyla ilgili rahatınız ve bilginiz kararınızın bir parçası olacaktır, ancak mali durumunuzun karmaşıklığı kilit belirleyici unsur olmalıdır. Sadece birkaç W2'niz varsa ve bir ikametgahınız varsa, o zaman kendi vergi beyannamelerinizi hazırlayarak yüzlerce dolar tasarruf edebilirsiniz, oysa ticari gelirleri, kiralık mülkleri ve diğer yatırımları olan kişiler, muhasebecinin huzuruna değer olması için işe alma masrafını keşfedecektir. zihin ve potansiyel vergi tasarrufu.
 
Üst