Neler yeni

Hoşgeldiniz!

Bize kaydolarak topluluğumuzun diğer üyeleriyle görüşebilir, paylaşabilir ve özel mesaj gönderebilirsiniz.

Şimdi üye Ol!

Küçük İşletme Muhasebesi

admin

Administrator
Yönetici
Katılım
24 Mar 2020
Mesajlar
15
Eğer iş yapıyorsanız, tahmin edin ne - varsayılan olarak bir muhasebecisiniz veya bir işe almanız gerekiyor. Neden? İnsanlar bu soruyu, vergiler gelene kadar yılın geçmesine izin verirken soruyorlar. Oh hayır! Neden cezalarım var?


Basit, sen bir muhasebeci değilsin ve işe almalıydın. Dolayısıyla, işletme muhasebesinin ilk kuralı, siz değilseniz birini işe almaktır. İşletme muhasebesinin ikinci kuralı, vergi vermeden önce muhasebenizi incelemek için bir muhasebeci kiralamaktır.


Bir işe başlayan çoğu birey, şirketler ve küçük işletmeler için son başvuru tarihlerinin kişisel dosyalardan farklı olduğunun farkında değildir. Kişisel gelir vergisi beyannameleri ise Nisan ayında ödenecektir. Kurumlar vergisi ve ticari vergi beyannameleri Mart ayında ödenecektir. Onun sık sık geç ücretlere yol açar ve bu nedenle geç başvuru cezalarıyla ilişkilendirilir.


İyi kayıtlar tutmak, çoğu yeni işletme sahibi için bir başka endişe kaynağıdır. Birçok yeni işletme sahibi vergi kodunu anlamıyor ve gider olarak neyin yazılabileceğini ve gider olarak neyin yazılamayacağını anlamıyor. Bu küçük hatalar ayrıca dosyalamalarınızla ilgili cezalara ve ek ücretlere yol açacaktır.


Daha sonra başvurmak için tüm makbuzları veya çevrimiçi sipariş formlarını sakladığınızdan ve bunları düzenli tuttuğunuzdan emin olun. Yıl sonu sıralama festivalinden daha kötü bir şey yoktur. Ciddi bir şekilde alınmazsa makbuzlar kaybolur ve kayıtlar eksik olabilir. Organizasyonun gücünü ve kayıtlarınızı düzenleme sürecini tahmin altında yapın. Onları sıkı tutun!


Sadaka vermek de her iki tarafça da dikkatle izlenmeli ve muhasebeleştirilmelidir. Hayırsever ve hayır kurumu hem makbuz almalı hem de iyi kayıtlara sahip olmalıdır. Zaman verirseniz, zamanınızın iyi günlüklerini tutun ve kabul etmek ve günlüğünüz için imzalamak için bağışladığınız hayır kurumuna sahip olun. Makbuza ihtiyacınız var!


Uyarı! Yanlış kesinti bilgisi üretmemeye veya vermemeye çok dikkat edin. Bir kesinti talep ederseniz, kayıtlarınızın düzgün olduğundan emin olun ve bu tür soruların ortaya çıkması durumunda sorgulanmaya hazır olun. Federal hükümetle masrafların üstlenilmesi ve kayıtların oluşturulması uygulaması federal bir suçtur ve yasal sonuçları ceza ve cezaların ötesine taşıyabilir.


Aslında vergilerinizle ilgili herhangi bir bilginin üretilmesinden dolayı hapsedilebilirsiniz. Kötü kayıt tutmak için hapse mi gidiyorsun? Şimdi bu mali yılı bitirmek için kötü bir yol.


Gelen parayı takip etmek parayı takip etmek kadar önemli bir konudur. Basit banka ekstresi koruması, yeni işiniz için işleri takip etmenin uzun bir yolunu açabilir. Onları "güvenli" bir yerde, tercihen mümkünse yangına dayanıklı bir yerde saklayın. Unutmayın, tüm sorumluluk omuzlarınızda başka hiçbir şeye dayanmaz. Federal hükümet, vergi yılı bitmeden binanızın yere yandığını umursamıyor. Vergilerinizden hala siz sorumlusunuz ve dosyalanmamanın sonuçları pahalı olabilir.


Kendi muhasebe kayıtlarınızı tutmayı planlıyorsanız, iyi muhasebe yazılımı ilk durağınız olmalıdır. Orada bazı paketler bazı pahalı ve bazı ucuz. İhtiyaçlarınızı en iyi karşılayanı seçin, çünkü en pahalı veya en çok özelliklere sahip olduğu için. Unutmayın, iyi kayıtlar tutmak için nasıl çalıştığını öğrenmelisiniz. Bu yüzden muhasebe yazılımı satın alırken kendi kişisel sınırlamalarınızı unutmayın.


Son olarak, nakit kabul ederseniz, işlemi makbuz ile belgeleyin. Asla makbuz olmadan nakit almayın ve yıl sonunda nakit makbuzlarınızı her zaman talep edin. Sonuçta, zamanımızın en büyük Mafya patronları ve organize suçluları cinayet veya sorumlu oldukları diğer iğrenç suçlar nedeniyle yargılanmadı. Nakit makbuzlara vergi yazmadıkları için hapsedildiler.


İyi bir muhasebeci, cezalardan ve aşırı vergilendirmeden kaçınmanıza yardımcı olabilir. Uzun vadede her kuruşa değer bir tane kiralayın.
 
Üst