Neler yeni

Hoşgeldiniz!

Bize kaydolarak topluluğumuzun diğer üyeleriyle görüşebilir, paylaşabilir ve özel mesaj gönderebilirsiniz.

Şimdi üye Ol!

Kâr Amacı Gütmeyen Kuruluş - Kısıtlamalardan Serbest Bırakma - Muhasebe

admin

Administrator
Yönetici
Katılım
24 Mar 2020
Mesajlar
15
Muhasebecilerin kar amacı gütmeyen kuruluşlarla uğraşırken kısıtlamalardan kurtulması dışında, muhasebe genellikle sıkıcı ve dramatik değildir. Bu, EBM'ler ve denetçiler gibi muhasebe türlerini, özellikle kar amacı gütmeyen geçmişi olmayanları, biraz fazla gergin bir şekilde gülüyorken gördüğünüz zamandır. Hepsini FASB 117'de suçla!


"Kısıtlamalardan çıkarılan net varlıklar" (NARFR) sadece bir hesap değildir. Bu hesapları tüm net varlıklarda veya fonlarda bulabilirsiniz. Temel olarak bu hesaplar, FASB 117'nin geçici olarak kısıtlanmış net varlıkları azaltma mekanizmasının bir parçasıdır, çünkü çoğu masraflar olmasa da çoğu kısıtlanmamış fonda sunulur.


Örneğin, ertesi yıl gerçekleşecek bir program için kullanılmak üzere 5.000 $ bağış aldınız.


Borç Nakit Sıcaklığı Kısıtlı 5.000

Kredi Geliri - Geçici Olarak Kısıtlı - 5.000


Gelecek yıl geliyor ve şimdi bu parayı masraflar için kullanabilirsiniz. Ayrı bir hesapta tutulan para transfer edilebilir. Üç günlük girişi oluşturulabilir:


Borçlanmayan Nakit-Sınırsız 5.000

Kredi Nakit - Geçici Kısıtlı 5.000

Borç Giderleri - Sınırsız 5.000

Kredi Nakit - Sınırsız 5.000


Borç NARFR- geçici olarak kısıtlandı- 5.000


Kredi NARFR- sınırsız - 5.000Kuruluş bu kurulumu izlemediğinde ve yıl sonunda FASB 117'ye dönüşmesi gerektiğinde, işler kafa karıştırıcı olabilir. Muhasebeciler genellikle kısıtlı olarak gösterilen tüm masrafları toplar ve bu sayıyı NARFR için kullanır.


Yıl sonu raporları normal kitaplardan farklı bir tarzda hazırlanabilir. Birçok kâr amacı gütmeyen kuruluş bunu yapar, çünkü giderleri NARFR girişlerini göstermek yerine her geçici fonun bir parçası olarak anlamak daha kolaydır. Bir yıl sonu raporu derleyebilir ve kitapları olduğu gibi bırakabilirsiniz. Bu şekilde, NARFR'ler yalnızca raporlama düzeyinde görünür.


*** NARFR DAİMA sıfır çıktı ve kuruluşun konsolide formunda görülen finansal tablolarında sıfır etkiye sahiptir. HER ZAMAN bir net varlığı arttırır ve aynı tutar için bir başkasını azaltır.
 
Üst