Neler yeni

Hoşgeldiniz!

Bize kaydolarak topluluğumuzun diğer üyeleriyle görüşebilir, paylaşabilir ve özel mesaj gönderebilirsiniz.

Şimdi üye Ol!

Bir Muhasebe Firması Seçerken Dikkate Alınması Gereken Beş Faktör

admin

Administrator
Yönetici
Katılım
24 Mar 2020
Mesajlar
15
İster küçük bir işletmeye başlasın, ister vergi yasalarındaki değişiklikler için ayarlamalar yapın, bir muhasebe firması seçmek çok zor bir iş olabilir. Önemli ayrıntıların çatlaklardan kaymasını önlemek için bir tane seçerken aşağıdakileri dikkate aldığınızdan emin olun.


harç


Şirketi aynı anda iflas eden inanılmaz bir muhasebe personeline sahip olmak saçmadır. Üst düzey firmalar daha yüksek fiyat etiketleriyle gelse de, bu her zaman böyle değildir. Ücretler, doğru uyumu bulmaya çalışırken göz önünde bulundurulması gereken ilk şeylerden biri olmalıdır. Ücretleri analiz etmek de önemlidir. Örneğin, bazıları görev başına ücret alabilir, örneğin 1040 kişisel gelir vergisi formu doldurmak veya net değer beyanı hazırlamak, bazıları da dakika başına ücret alabilir.


belgeleme


Bazı muhasebe firmaları kağıt üzerinde çekici görünebilir, ancak paralarını ağızlarının olduğu yere koymaları önemlidir. Kişinin sunduğu görevleri yerine getirecek nitelikte olmasını sağlamanın iyi bir yolu, söz konusu görevler için sertifika alıp almadığını belirlemektir. Çoğunlukla veya münhasıran CPA'ları kullanan bir şirket (yeminli mali müşavirler) genellikle olmayanlardan daha güvenilir olacaktır.


Kullanılabilirlik


Sadece uygunluk durumlarının düşük olduğunu keşfetmek için doğru uyumu bulmak, zamanın verimsiz kullanılmasıdır. Bazı büyük ajanslar daha fazla müşteri almayı göze alabilse de, bazıları kendilerini çok ince yayar ve tüm müşterilerine aynı miktarda zaman ve dikkat sunamaz. Genellikle bir randevu planlamaya çalışarak veya telefonla onlara ulaşmaya çalışarak bir firmanın uygunluğunu belirleyebilir. Bunlardan herhangi biri sürecin herhangi bir noktasında zorlanıyorsa, kırmızı bir bayrak olabilir.


Referanslar


İşverenlerin potansiyel çalışanlarla röportaj yaparken referans istemelerinin bir nedeni vardır ve bir muhasebe firması seçerken süreç aynı olmalıdır. Bir seçenek doğru niteliklere sahip olsa bile, geçmişte onlarla birlikte çalışan diğer şirketlerden veya kişilerden duymak, göründükleri kadar verimli olup olmadıklarını netleştirebilir. Onlarla birlikte çalışan iş ortaklarıyla iletişim kurmak, müşterileri aracılığıyla iyi veya kötü herhangi bir güçlü izlenimin yapılıp yapılmadığını görmek için iyi bir yol olabilir.


Kişisel bağlantı


Sonradan düşünülmüş gibi görünse de, bir muhasebe firması ile kişisel bir bağlantı kurabilmek, son derece önemli ve sıklıkla hassas materyalleri kullanacaklarını dikkate alarak özellikle önemlidir. Müşterilerine önem veren bir iş bulmak sadece bir sonuçtan daha önemlidir. İrtibat kurulacak kişi hizmetlerinin yanı sıra şirketin mali durumu konusunda da rahat olmalıdır. Sınırda komplikasyonlara yol açabilecek herhangi bir yıldırma veya iletişimsizlik, farklı bir seçimin daha uygun olabileceğinin bir işaretidir.


Doğru muhasebe firmasını seçmek zor bir iş olabilir, ancak şirketin uzun vadede fayda sağlayacağından emin olmak için zaman ve çaba sarf etmeye değer.
 
Üst